Gyermekkorom óta az esztétikai sportok kedvelője voltam, legelső sportágam az óvodában a ritmikus sportgimnasztika volt. Ezt követte a szinkronúszás, akrobatikus rock’n’roll, iskolai szertorna, talajakrobatika, aztán megtaláltam a fitneszt. Többszörös magyar bajnok bikini fitnesz versenyzőként rengeteg gyakorlati tapasztalattal gazdagodtam, ezeket pedig később edzői végzettségeimmel kiegészítettem elméletben is.
Egyetemi diplomámat szociológiából szereztem, de végül a sport irányába orientálódtam és sok képzést elvégeztem. Fontos számomra a folyamatos tanulás és fejlődés, ezért tudásomat igyekszem időről időre bővíteni és továbbadni tanítványaim és vendégeim számára.
Az elmúlt években személyi edzőként dolgoztam, de tartottam korábban kezdő rúdsport órákat, valamint erősítő és nyújtó foglalkozásokat is rudasok számára. Már akkor éreztem, hogy szeretnék táncosokkal, légtornászokkal és rúdsportolókkal foglalkozni, de kicsit máshogy, mint a megszokott.
Az edző szakmára amolyan mesterségként tekintek. Szeretem analitikusan és anatómiai szempontból megközelíteni a mozgást, holisztikusan szemlélettel dolgozom. Mivel rengeteg ember fordult meg a kezeim közt, legyen szó hobbi vagy versenysportolóról, felismertem egyfajta mintát, amit az adott sportágak vagy életmódbeli tevékenységek eredményeznek a test(b)en.
2016 óta rúdsportolok és edzőként pontosan tudom, mely szegmensek kapnak kevesebb figyelmet és törődést a rúdórákon.
Ez a sport egy abszolút féloldalas tevékenység, amely nagy terhet
ró a törzsre és a vállra, emiatt a gerinc és a vállízület gyakran sérül. Emellett nagyon gyakori a combhajlító és a közelítő sérülés is a spárgás elemek nem megfelelő előkészítése miatt. Ezeken kívül a túlterhelés is jellemző, valamint hogy a nyújtás technikák a hajlékonyság minél gyorsabb és látványosabb elérése érdekében nem megfelelőek és/vagy biztonságosak.
A rudasok/légtornászok – és sokáig én is – abba a hibába esnek, hogy azt gondolják önmagában az eszközön végzett edzés elég a fejlődéshez. Előbb-utóbb azonban mindenkinek jelez a teste és ezeket a jelzéseket nem szabad figyelmen kívül hagyni!
A legtöbb táncos, rudas és légtornász szenvedett már valamilyen fájdalomtól vagy sérüléstől és sokan megfordultak már orvosnál, különböző terapeutáknál és gyógytornásznál is. Ez az állapot azonban megelőzhető és elkerülhető, ha tudatosabban edzünk és nyújtunk!
Legfőbb célom, hogy a sportolók teljesítményét a különböző nyújtó és erősítő programokkal fokozzuk, így a Stretchy Studioban a rúd és légtorna edzéseket kiegészítő és megalapozó óratípusok kerülnek fókuszba. A hangsúly elsősorban a teljesítményt növelő és a sérüléseket megelőző, elkerülő, biztonságos és
szakmai fejlesztésen van!
Csoportos fitness instruktor (Mandala Movement)
Személyi edző (Weider Professional Fitness Trainer), Rehabilitációs tréner (Weider Professional Fitness Trainer), Életmód és táplálkozási tanácsadó (Weider Professional Fitness Trainer)
Fitmummy® prenatális tréning (Almásy Mozgásakadémia), Fitmummy® posztnatális tréning (Almásy Mozgásakadémia), Kinesio tape tanfolyam (Feövenyessy Medical Fitness Akadémia), Fasciaelmélet e-learning tanfolyam (Feövenyessy Medical Fitness Akadémia), „SMR a sport- és mozgásszervi rehabilitációban” e-learning tanfolyam (Feövenyessy Medical Fitness Akadémia)
Fasciatréning, mobilizáció és stretching (Almásy Mozgásakadémia)
PoleArt Hungary Amatőr divízió 1. hely
IPSF Pole Artistic Semi-Pro divízió 2. hely
MALESZ Rúdsport Magyar Bajnokság Elit divízió 2. hely
Pole Art Hungary Profi divízió 2. hely
Pole Artistic Hungary Elit divízió 3. hely
Pole and Aerial Art Hungary Profi divízió 2. hely
Fusion Pole Championship Latvija Professional Art 2. place
Azahriah tripla Puskás Aréna koncertjén és a két telházas Budapest Park koncertjén mutathattam be a színpadon ezt a csodás sportágat több tízezer embernek a Téveszmék című szám alatt!
Minden jog fenntartva © 2024 Kővágó Henrietta EV. – Minden jog fenntartva! | Adatvédelmi tájékoztató | ÁSZF